piatok 13. mája 2011

Lie to Me: K-drama- SK titulky


rfvrtvg
Tak rozhodla som sa že začnem prekladať, aby som sa pripravila na doramu Extravagant Challenge (live action Skip Beat)...len som nevedela čím mám začať, až kým sa neobjavila táto kórejská vecička. Je to veľmi energická, vtipná, svieža dorama, ktorá vás určite pobaví... Má mať 16 epizód, momentálne vyšli dve epizódy, prvú som vám preložila do slovenčiny a tú druhú sa budem snažiť preložiť ešte tento víkend Smile
Je to moja prvotina, tak dúfam že sa bude páčiť... za prípadné chyby sa ospravedlnujem

Nájdete to na mojom druhom blogu tu: http://skipbeat.blog.cz/1105/lie-to-me-k-drama-sk-titulky

1 komentár:

 1. Šikovná :) Jasně, že si pamatuju :)
  Mimochodem, chválím výběr dramatu, až dojede 49Days, měla jsem v plánu se na to podívat, už jenom kvůli skvělému obsazení :)
  Každopádně, jestli to budeš chtít nahrát na asiantitulky, musíš udělat 3 takové kroky.

  1) registrovat se :D to nebudu dál rozebírat, to zvládneš :D

  2) založit tam na fóru (http://asiantitulky.cz/forum/) do "Rozpracováno" topic - to by mohlo být trochu složitější, ale když si projedeš ostatní topicy, určitě to zvládneš. Stačí tam dát nějaké info, obrázek, odkaz na dramawiki nebo něco takového, odkaz na díly ke stažení a odkaz na anglické titulky, ze kterých překládáš. Pak tam průběžně vkládáš i přeložené titulky (odkazy na megaupload, multiupload nebo cokoliv :D)

  3) Nahraj titulky do datábáze na asiantitulky. Nejlíp, když ty titulky předtím hodíš do winraru... Můžeš nahrávat buď postupně nebo až budeš mít všechny díly tak všechny najednou. Když to tam už nahráváš, tak dlouhý popis, odkaz IMDB a CSFD, velikost filmu, framerate a počet CD/DVD tam být 100% nemusí, to tam taky nepíšu :D Možná tam nemusí být ani název releasu, to teď nevím.
  (Mimochodem, než to uploadneš, přečti si to po sobě! Nejde to pak editovat... Věř mi, není sranda bombardovat adminy zprávama, že máš překlep v názvu, stalo se mi :D)

  Fjú, vyčerpávající :D Ale to by mělo být asi tak všechno :) Jinak co se týče jiných serverů, tak jediné další info co ti můžu poskytnout je, že 1) na anime-manga.cz musíš být člen jejich překladatelského týmu a oni tam maj nějaké divné pravdila, už ani nevím, vůbec tam nechodím :D 2) když to nahraješ i na titulky.cz, nic nezkazíš ;)

  Mhm, to je takový snad blbuvzdorný návod :D Ale i tak, kdyby něco, tak klidně ještě napiš :)

  OdpovedaťOdstrániť